Ako úspešne inzerovať?

Rady a triky

Pre úspešné inzerovanie je dôležité dodržiavanie určitých zásad pri vložení inzerátu.

Preto Vám prinášame pár jednoduchých rád a trikov pre úspešný obchod.

Doporučujeme držať sa týchto zásad ( zoradenie rád a tipov je chronologicky od vloženia inzerátu po Váš marketing ).

 1. Využívajte neobmedzené množstvo vložených inzerátov na MegaOblecenie.sk.

 2. Rozhodnite sa pre vaše MENO resp. nick predajcu ( nedá sa neskôr zmeniť ).

 3. Registrujte sa – získate lepší prehľad o vložených inzerátoch a môžete ich obnovovať, vymazať, pozastavovať, topovať...).

 4. Vkladajte čo najviac fotiek vystihujúcich ponúkaný tovar, čím lepšia fotka – tým vyššia šanca na predaj.

 5. Primeraná cena ( odporúčame prezrieť si ceny konkurencie na našom portáli).

 6. Využite možnosť bezplatnej registrácie predajcov v sekcii predajcovia/e-shopy resp handmade predajcovia (môžete si vytvoriť zaujímavý profil, kde nie ste obmedzovaný počtom znakov. Pridajte svoje portfólio produktov, ručných výrobkov, činností alebo služieb. Dajte si záležať na vytvorení seriózneho profilu a taktiež na jeho popise.

 7. OBNOVOVANIE - Predajca má možnosť každých 24 hodín obnovovať si vložené inzeráty. Aktualizuje sa tým dátum a zvýhodní sa pozícia umiestnenia inzerátu. Nemusíte pridať inzerát znova, aby mal aktuálny dátum. Pre aktívnych užívateľov je to správna voľba, pokiaľ chcú predať svoj tovar v čo najkratšom čase.
 8. Facebook - Ku každému inzerátu a profilu predajcu nájdete funkciu like a zdieľanie na Facebooku.V dnešnej dobe sa sociálne siete využívajú vo väčšej miere na marketing, preto sharujte, likujte svoj pridaný inzerát a vytvorený profil na MegaOblecenie.sk
 9. TOPOVANIE - Zvýhodniť si pozíciu inzerátu, profilu predajcu, resp. zobrazenie WEBstránky /E-shopu alebo FB fanpage je možné zakúpením si neobmedzeného množstva TOPOV. Cena je 1€ / 7 dní. Čím viac nakúpite, tým dlhšie ste vpredu – nakoľko poradie určuje počet zakúpených topov na 1 inzerát. Odlíšite sa od konkurencie a navyše máte možnosť priamo zobraziť svoju vlastnú WEBstránku pri každom inzeráte alebo profile.
 10. Na našej FB Fanpage zdieľame topované inzeráty a topované profily. Týmto získate omnoho viac potencionálnych záujemcov.
 11. KOMUNIKUJTE s nami - Pokiaľ máte záujem propagovať svoj tovar, ručný výrobok, službu, neváhajte nás kontaktovať a vytvoríme kampaň na našej FB fanpage.
 12. REKLAMA - pri záujme o umiestnenie reklamného banneru, gifu a podobne nás kontaktujte. Vieme poskytnúť priestor na akúkoľvek reklamu.

Ďalšie užitočné rady a triky:

Správne umiestnenie inzerátu "Kategórie a podkategórie"

Pri vkladaní inzerátu musíte dbať na správny výber kategórie a podkategórie uvedeného tovaru, nakoľko v opačnom prípade nebude vaša ponuka zobrazovaná záujemcom, ktorý využívajú náš prepracovaný filter. Touto nedôslednosťou nielenže prichádzate o záujemcov, ale porušujete aj podmienky inzercie, nakoľko inzerát musí byť vložený v správnej kategorii.

Nadpis inzerátu je "vodítko"

Nadpis inzerátu píšte konkrétne napr. "Kabelka značky Guess" a nie všeobecne "Mám na predaj čiernu kabelku" Do názvu nedávajte žiadne zbytočnosti, skratky, všeobecné slová, odvodeniny a ostatné špecifikácie. Inzeráty indexujú podľa kľúčových slov vyhľadávače. Skúste sa preto zamyslieť, čo by ste napísali do vyhľadávača, ak by ste chceli kúpiť taký tovar, aký predávate.

Výnimku v krátkosti nadpisu urobte, ak je Váš tovar niečím zvláštny, odlišný od ostatných – napr. "Kabelka značky Guess nosená Angelinou Jolie"

Cena? Každý odpovedá na konkrétnu ponuku...

Odporúčame uviesť konkrétnu sumu. Štatistikami bolo dokázané, že inzeráty, resp. ponuky bez konkrétnej sumy neoslovia záujemcov tak, ako inzeráty s konkrétnou ponukou. Pátrať a čakať na vyjadrenie predajcu zdržuje predaj a odrádza záujemcov. Cena je ten parameter, ktorý rozhodne predáva.

Pre predajcov, ktorý nemajú prehľad alebo nie sú zbehlí v rýchlom tempe poklesu cien, pomôže stanoviť primeranú cenu prezretie si inzerátov v konkrétnej kategórii, resp. pre konkrétnejšie vyhľadanie použite podkategórie. Pozitívne motivujte kupujúcich pridaním niečoho súvisiaceho zadarmo, alebo možnosťou zľavy pri rýchlom jednaní.

Nemať fotku = NEMAŤ INZERÁT...

V dnešnej dobe je nemysliteľné pri takom množstve ponúk nemať fotku k inzerátu. Inzerát s fotkami je atraktívny pre potenciálnych kupujúcich a dovolíme si tvrdiť, že spolu s cenou je rozhodujúci pri kúpe tovaru prostredníctvom internetu. Vzbudzuje väčšiu dôveru, pretože je to vizitka stavu Vášho tovaru. Platí, čím kvalitnejšie fotky, tým je dôvera záujemcu väčšia. Vyplatí sa fotiť pri dobrom svetle, a čo najviac detailne.

Doporučujeme využívať celú kapacitu - 10 fotiek k tovaru. Používajte výhradne vlastné fotografie, nakoľko stiahnuté obrázky z internetu záujemcov neohúria a naopak sú chránené autorským právom a môžu Vám spôsobiť len problémy.

Popis tovaru...

Ak Váš inzerát zaujme nadpisom, cenou a fotografiou - na rad prichádza text. Platí, že text by nemal byť príliš dlhý, ale nemali by v ňom tiež chýbať  dôležité informácie pre kupujúceho. V texte je priestor na upozornenie na prípadné nedostatky alebo naopak prednosti, ktoré z fotky nie sú zrejmé. Nemusíte uvádzať dôvod predaja. Ak by to kupujúceho zaujímalo, tak sa opýta.

Používajte kľúčové slová. Podobne ako v nadpise aj tu použite kľúčové slová. Vyhľadávače a teda aj klienti si Váš inzerát nájdu rýchlejšie.

Komunikujte so záujemcami...

Povinný údaj pri vložení inzerátu resp. vytvorení profilu je E-mail. Telefónne číslo nie je povinný údaj, avšak je veľmi dôležitý a záujemcovi dáva pocit, že sa jedná o seriózneho predajcu. Pamätajte, že je lepšie neuvádzať/skryť kontakt, ako písať, že kontakt je vymyslený. Znie to totiž dosť podozrivo. Snažte sa komunikovať so záujemcami v čo najkratšom čase.

Snažte sa komunikovať resp. odpovedať na E-maily v čo najkratšom čase. Sami sa tým vystavujete možnosti prísť o zákazníka, keď odpovedáte dosť oneskorene. Nedajte šancu konkurencii a predajte svoj tovar skôr ako ostatní.

Propagujte svoju ponuku / profil...

Ku každému inzerátu a profilu predajcu nájdete funkciu like a zdieľanie na Facebooku.

Využite túto možnosť sociálnych sietí. Konkurencia je veľká a je veľa možností ako bezplatne propagovať svoj tovar, profil, službu či výrobok.

V dnešnej dobe sa sociálne siete využívajú vo väčšej miere na marketing, preto sharujte, likujte svoj pridaný inzerát a vytvorený profil na MegaOblecenie.sk

Komunikujte s nami – Vytvoríme spoločne kampaň na propagáciu vášho profilu, tovaru, služby či ručných výrobkov. Na našej FB fanpage sú len aktívni fanúšikovia, ktorí vyhľadávajú a zaujímajú sa o tovar a služby, pre ktoré je portál MegaOblecenie.sk vytvorený.

OBNOVOVANIE inzerátov ( klenot portálu pre aktívnych predajcov )

Všetci predajcovia májú možnosť každých 24 hodín obnoviť si vložené inzeráty. Aktualizuje sa tým dátum a zvýhodní sa pozícia umiestnenia inzerátu. Nemusíte pridať inzerát znova, aby mal aktuálny dátum. Pre aktívnych užívateľov správna voľba, pokiaľ chcú predať svoj tovar v čo najkratšom čase.

Navštívte každý deň portál MegaOblecenie.sk, každých 24 hodín môžete aktualizovať inzerát. Zvýhodnite si pozíciu a aktualizujte dátum.

TOPOVANIE ( najsilnejšia zbraň )...

Zvýhodniť si pozíciu inzerátu, profilu predajcu, resp. zobrazenie WEBstránky /E-shopu alebo FB fanpage je možné zakúpením si neobmedzeného množstva TOPOV. Cena je 1€ / 7 dní.Čím viac nakúpite, tým dlhšie Váš inzerát bude vpredu – nakoľko poradie určuje počet zakúpených topov na 1 inzerát. Odlíšite sa od konkurencie a navyše máte možnosť priamo zobraziť svoju vlastnú WEBstránku pri každom inzeráte alebo profile.

Využite AKCIU – Každý topovaný inzerát alebo topovaný profil predajcu bude zobrazený na našej FB fanpage a to niekoľko krát.

Komunikujte s nami - Pokiaľ máte záujem propagovať svoj tovar, ručný výrobok, službu, neváhajte nás kontaktovať a vytvoríme kampaň na našej FB fanpage.

Reklama - Ak máte záujem o umiestnenie reklamného banneru, gifu a podobne, kontaktuje nás. Vieme poskytnúť priestor pre akýkoľvek druh reklamy.

"Upratujte" po sebe

A nakoniec ešte posledná rada. Ak už Váš inzerát nie je aktuálny, zmažte ho. Nezabudnite, že vložený inzerát je aktuálny na 3 mesiace. Po tejto dobe Vám bude doručený upozorňovací E-mail o vypršaní platnosti inzerátu. Určite si priebežne sledujte aktuálnosť tovarov v ponuke, nakoľko môžete v záujemcovi vzbudiť nedôveru ak 5 z 10 ponúk bude neaktuálnych.

Využite funkciu POZASTAVENIE inzerátu. Je to užitočné, ak ste sa už s kupujúcim dohodli, ale obchod ešte neprebehol. Inzerát si môžete v prípade potreby opäť aktivovať a nemusíte ho zadávať nanovo. Prípadne tovar nemáte, ale budete ho mať o nejakú dobu.

Prajeme úspešný predaj a nakupovanie.

Team MegaOblecenie.sk