Fotoblogy

Vytvorte si ZDARMA Fotoblog, prezentujte svoj tovar, výrobky handmade, second hand tovar, služby. Pridajte na Megaoblecenie.sk : Horoskop, vtipné obrázky, vtipy, recepty, citáty o láske, o živote , pikošky, časopisy, zdravie, video, tehotenstvo, fotky, chudnutie, zvieratá, fitness, zaujímavosti, blog, foto, príroda, celebrity, záhady, zdravá strava, outfit, bábätko …

Fotoblogy – Megaoblecenie.sk

Megaoblecenie.sk - Fotoblogy je ďalšia služba ZDARMA na portáli, do ktorej má prístup každý predajca alebo kupujúci na Megaoblecenie.sk . Vytvárame možnosť prezentovať predajcom svoj tovar, služby, produkty, handmade výrobky atď. Ponúkame priestor, do ktorého môžu predajcovia aj kupujúci prispievať svojimi vlastnými blogmi, fotkami a zaujímavosťami. Najlepšie články z Fotoblogov sú vytiahnuté redakciou a budú zobrazené na titulke Fotoblogov a vybrané do Megaoblecenie.sk newslettera. Najlepšie články budú samozrejme ZDARMA uverejňované a šírené na sociálnych sieťach.

Každý registrovaný užívateľ môže pridať svoj článok až po prihlásení sa. V hornom menu po kliknutí na FOTOBLOGY budete mať napravo hore možnosť voľby PRIDAŤ FOTOBLOG. Všetok text aj obrázky musia byť vaše vlastné, alebo s adekvátne uvedenou citáciou, zdrojom a súhlasom autora. Fotoblogy nesmie obsahovať žiadne osobné kontaktné údaje alebo link na súkromné webstránky autora.

Príklady zaujímavých článkov, ktoré môžete písať:

Propagačný článok o vlastnej tvorbe, napríklad o vašej novej kolekcii, produktoch, výrobkoch handmade, službách... Písanie článkov je dobrý spôsob, ako zvýšiť návštevnosť svojej galérie. Základom atraktívneho blogu je zaujímavý text a kvalitné fotografie. Nezabúdajte, že najlepšie články sú vybraté na titulnú stranu a propagované na sociálnych sieťach. Veľké + je pridávať prelinky na svoje produkty v sekcii INZERCIA, resp. prelink na svoj profil. Prelinky resp. hypertextové odkazy sú v rámci portálu Megaoblecenie.sk POVOLENÉ.

Ako napísať článok do Fotoblogov

Nový článok do Fotoblogov napíšete tak, že sa v prvom rade prihlásite, nakoľko pridávanie článkov je dovolené len registrovaným užívateľom. Každý registrovaný užívateľ môže pridať svoj článok až po prihlásení sa. V hornom menu budete mať po kliknutí na FOTOBLOGY napravo hore možnosť voľby PRIDAŤ FOTOBLOG. Všetok text aj obrázky musia byť vaše vlastné, alebo s adekvátne uvedenou citáciou, zdrojom a súhlasom autora. Fotoblogy nesmie obsahovať žiadne osobné kontaktné údaje alebo link na súkromné webstránky autora.

Otvorí sa vám okno PRIDAŤ FOTOBLOG, ktorému môžete dať nadpis, text, vložiť doňho fotografie, video alebo linky. Článku musíte takisto udeliť kategóriu, v ktorej ho chcete publikovať ( je možné označiť viac kategórii, kde sa má článok zobrazovať ). Vami publikovaný článok bude ihneď zobrazený vo vybranej kategórii. Ak je váš článok veľmi populárny, alebo je pre redakciu niečím zaujímavý, má šancu dostať sa na titulku Fotoblogov Megaoblecenie.sk a do Megaoblecnie newslettera + propagácia na sociálnych sieťach našou redakciou.

Publikovanie Fotoblogov má svoje podmienky a pravidlá, ktorými sa treba riadiť.

Postup pri vytvorení Fotoblogu

 • Názov Nadpis článku si zvoľte výstižný a krátky, aby návštevník stránky dopredu vedel o čom článok je, ale zároveň aby mal jasno o akú tému ide.
 • Kategórie Článok je pred publikovaním nutné zaradiť do príslušnej kategórie. Pri nesprávnom zaradení redakcia, resp. admin ma právo na editáciu, resp. môže upovedomiť autora Fotoblogu o správne zaradenie do príslušnej kategórie. V opačnom prípade bude článok deaktivovaný. Je možné označiť publikovanie vo viacerých kategóriach stlačením klávesnice CTRL + označiť myškou váš výber.
 • Text-Obsah Samotný text článku. Pri písaní máte k dispozícii klasický textový editor, ktorý umožňuje základné formátovanie textu ako tučné písmo, odstavce. Do textu je tiež možné vkladať fotografie a umiesťňovať ich rôzne v poli textu. Text môže obsahovať linky na tovar na stránke Megaoblecenie.sk ( inzercia, profily atď. ), prípadne aj na iné stránky na Megaoblecenie.sk ( treba pritom pamätať na podmienky používania a neuvádzať osobné kontakty ). Čím obsiahlejší, zaujímavejší a nápaditejší bude Váš článok, tým je väčšia šanca, že bude vybraný na titulku v sekcii Fotoblogy, a tak isto publikovaný v Newsletteri Megaoblecnie.sk a publikovaný na sociálnych sieťach. Text je možné skopírovať z Wordu alebo inej stránky, zobrazí sa na webe v prednastavenom formáte. Bližší popis možností Editora textu nájdete nižšie.
 • Video-YouTube Video z YouTube vložíte do žurnálu jednoducho. V prednastavených oknách skopírujete link z prehliadača. Odporúčame pridávať svoje vlastné originálne videá, tým si zvyšujete šancu na predaj a záujem o vaše produkty, tovar, služby...
 • Fotografie-obrázky Aby ste mohli pracovať s obrázkami, treba ich najprv nahrať k článku. Kliknite na ikonu fotoaparátu a vyberte si najviac 10 fotiek z priečinka vo vašom počítači, prípadne si ich môžete jednoducho pretiahnuť myškou z inej plochy. Portál Megaoblecenie.sk a tak isto sekcia Fotoblogy je responzívna, preto nie je potrebné si robiť starosti s veľkosťou obrázkov. Priamo pod fotografiou v texte je treba uviesť zdroj fotografie, ak nie je vaša vlastná. Zdroj sa uvádza ako hyperlink - odkaz na stránku, kde ste fotografiu pôvodne našli. Viac o vkladaní fotiek a linkov : Okrem toho, že sa fotografie dajú vložiť priamo do textu, dajú sa tie isté fotografie zobraziť aj ako fotogaléria pod článkom. Kvalita fotografie v článku je veľmi dôležitá. Malé a nekvalitné fotografie sú hendikepom Vášho článku. Originálne, nápadité a kvalitné fotky prispievajú k lepšej čítateľnosti fotoblogu a prispievajú k populárnosti článku. Ak obrázok nie je váš, uveďte pod článok pôvodný zdroj obrázku. Beriete tým na vedomie svoju právnu zodpovednosť za obsah článku a dodržanie autorských práv a súhlasíte s tým, že v prípade problémov budú Vaše kontaktné údaje (meno, adresa, IP adresa) poskytnuté tretej strane. Titulnú fotku článku vyberiete z nahratých fotiek k žurnálu, 1. nahratá fotka je náhľadová, resp. je vybratá ako titulná fotka. Poradie je možné samozrejme meniť ťahaním myškou na zvolený obrázok...
 • Uložiť/Uložiť a publikovať Ak chcete článok hneď publikovať, zvoľte možnosť Uložiť . Článok môžete po publikovaní deaktivovať, resp. editovať a mazať.

Používanie textového editora

Základné nástroje

Základné nástroje, ktoré máte k dizpozícii na editovanie Vášho textu. Využite tieto nástroje prí písaní článkov do sekcie Fotoblogy. Preferujeme články, ktoré obsahujú hyperlinky, prelinky s portálom Megaoblecenie.sk ( tovar z inzercie, svoj profil a podobne ), správne nahraté YouTube videá – najlepšie je pridávať vlastné originálne videá z vlastného kanálu. Pre popularitu a zaujímavosť článku je to výborný spôsob, ako propagovať svoj tovar, produkt, výrobok handmade a služby.

 • Tučný text, číslovaný zoznam a odrážkový zoznam je jasný. Vhodná rada pre začínajúcich blogerov - zatiaľ čo stlačenie Enter vytvorí nový odstavec, alebo novú položku zoznamu, stlačenie Shift+Enter iba zalomí text na nový riadok. Odporúčame používať Enter/odstavec.
 • Vloženie prelinkovania (link, hyperlink) použijeme, ak chceme aby sa na daný text dalo kliknúť ako na link, ktorý nás odkáže na inú stránku. Na vytvorenie prelinkovania označíme tú časť textu, ktorá sa má stať linkom - či už slovo, viac slov alebo obrázok a klikneme na ikonu zemegule s retiazkou. To otvorí okno s možnosťou vpísania URL adresy, kam má daný link smerovať. Adresu linku (napr. www.megaoblecenie.sk/dámska-obuv/...) vpíšete alebo skopírujete do kolónky URL a dáte OK. Toto je jednoduchý príklad hyperlinku v texte. Slová "jednoduchý príklad" obsahujú link na Megaoblecnie.sk – sekcia Fotoblogov Článok s hyperlinkami vyzerá omnoho úhľadnejšie a prehľadnejšie. Prelinkovaním môžete uvádzať zdroje obrázkov alebo textu, ktorý citujete.
 • Vloženie obrázku do textu je ďalší šikovný a jednoduchý nástroj. Použijeme ho, ak nechceme vytvárať automatickú fotogalériu umiestnenú pod článkom, ale chceme spestriť obrázkami, či fotkami článok na konkrétnom mieste ( zvoliť si môžete veľkosť a priestor, kam má byť zobrazený). Ako napríklad teraz: Vloženie obrázku do textu Ak poznáte URL adresu obrázka, môžete ho do okna, ktoré sa otvorí po kliku na ikonku "Obrázok", rovno vpísať. Druhá možnosť na vloženie fotky do textu - kliknete na "Obrázok", po otvorení okna na "Nahrať obrázok" a "Odoslať na server". Toto bol krátky článok o tom, ako používať textový editor. Pred publikovaním si prečítajte aj Pravidlá a podmienky Fotoblogov. Všetky články, ktoré nebudú spĺňať podmienky budú bezodkladne deaktivované redakciou Megaoblenie.sk ( prípadne budú autori článkov upozornení o nutnú editáciu článku ).

Pravidlá a podmienky používania Fotoblogov

Porušenie pravidiel Fotoblogov môže mať za následok deaktivovanie článku vo Fotoblogoch alebo deaktivovanie užívateľského konta.

 • Článok musí obsahovať originálny text, fotografie a videá. Pokiaľ autor článku nie je autorom použitého textu, fotografií alebo videa, musí obsah adekvátne citovať a uviesť zdroj. Autori žurnálov berú na vedomie svoju právnu zodpovednosť za obsah článku a dodržanie autorských práv a súhlasia, že v prípade problémov budú ich kontaktné údaje (meno, adresa, IP adresa) poskytnuté tretej strane.
 • Článok (ani jeho komentáre) nesmie obsahovať osobné kontaktné údaje autora (emailová adresa, telefón, web alebo sociálne médiá).
 • V detaile produktu ani v fotoblogu nemôžu byť odkazy na iné predajné webstránky. Produkty aj články s takýmito odkazmi budú deaktivované redakciou. Povolené sú len odkazy a prelinky v rámci portálu Megaoblecenie.sk. Uverejňovanie webstránky v článku je povolený len spôsobom: TOPOVANIE si funkcie zobrazenia WWW stránky a FB stránky vo svojom profile a následný link v texte článku na uvedený profil, resp. produkt, tovar, službu, handmade výrobok.
 • V článku môže byť uvedený link na webovú stránku fotografa, ktorý fotky do článku poskytol.
 • Článok nesmie obsahovať prvky diskriminácie, ohovárania alebo šikany.
 • Článok musí byť zaradený v správnej kategórii resp. správnych kategóriách.
 • Je zakázané úmyselne obchádzať pravidlá stránky. Napr. znovuzverejnenie príspevku, ktorý bol zablokovaný, alebo odstránený zo zobrazovania sa vo všetkých blogoch a kategóriách.
 • Je zakázané pridávať články týkajúce sa stránky Megaoblecenie.sk. napr. reakcie na obchodovanie v bazári, technické problémy webstránky, reakcie na rozhodnutia redakcie resp. admina a pravidlá stránky, ironizujúce komentáre užívateľov a pod.
 • Fotoblog má funkciu predovšetkým propagácie produktov, tovarov, služieb a handmade výrobkov spojenú so zaujímavým čítaním, ktoré je zaujímavé pre predajcov, kupujúcich a v konečnom dôsledku pre návštevníkov portálu Megaoblecenie.sk Ak článok poruší jedno z týchto pravidiel, bude deaktivovaný/permanentne vymazaný redakciou Megaoblecenie.sk, alebo budete upozornený, aby ste sami zvážili ich vymazanie alebo editáciu. Po opravení obsahu si môže deaktivovaný článok autor spätne aktivovať, vymazaný článok už nie.

Kategórie Fotoblogov

Kategórie slúžia k prehľadnejšiemu roztriedeniu článkov a nasmerujú návštevníka portálu Megaoblecenie.sk k téme, ktorá ho najviac zaujíma. Prosíme autorov fotoblogov, aby rešpektovali pravidlá a podmienky písania resp. zaraďovali články do správnych kategórií.

Nesprávne zaradené Fotoblogy budú redakciou deaktivované. Budete o tom informovaný e-mailom, v ktorom zároveň nájdete odporúčanie do ktorej kategórie článok správne zaradiť, v opačnom prípade bude fotoblog zmazaný, prípadne redakciou editovaný.

Na Megaoblecenie.sk v sekcii Fotoblogy nájdete tieto kategórie a súvisiace témy, ktoré obsahujú :

 • Móda a outfit : Pánska a dámska móda, fashion, outfit, pánske a dámske oblečenie a obuv, šaty, bundy, topánky, tenisky, lodičky, kabelky, hodinky, plavky, šiltovky a iné na Megaoblecenie.sk ...
 • Pre dámy : Láska, zdravie, chudnutie, ako schudnúť, dámske účesy, vlasy, strihy vlasov, líčenie, outfit, dámske oblečenie, topánky, svadba, rodina, deti, zdravý životný štýl ...
 • Pre pánov : Ženy, dievčatá, sex, erotika, šport, hokej, futbal, tenis, basketbal, autá, filmy, hudba, zábava, kultúra, pánska móda, pánska elegancia, pánska obuv, pánske účesy ...
 • Inšpirácia : Pekné bývanie, dobré rady a kreatívne nápady a návody, handmade, kreativita, ručné práce, tipy a triky, servítková technika, vianočné dekorácie a veľkonočné ozdoby ...
 • Krása a vizáž : Účesy, spoločenské účesy, účesy na svadbu, krátke účesy, strihy vlasov, líčenie, líčenie očí, outfit, móda, dámske oblečenie, topánky, akné, vlasy, zuby, strie ...
 • Zdravie a fitness : Cviky na brucho, zdravie, ako schudnúť, chudnutie, fitness, cviky na chrbát, beh, zdravá strava a výživa, tréningový plán, zdravé raňajky, behanie, cvičenie, posilňovanie ...
 • Matka a dieťa : Tehotenská kalkulačka, tehotenstvo po týždňoch, príznaky tehotenstva, pôrod, rodina, deti, plodné dni, bábätko, novorodenec, na Megaoblecenie.sk ...
 • Recepty : Recepty, varenie, pečenie, recept na palacinky, francúzske zemiaky, šošovicová polievka, muffiny recept, fitness a zdravé recepty, to všetko na Megaoblecenie.sk ...
 • Celebrity : Pikošky, prominenti, osobnosti, celebrity, bulvár, známe osobnosti, to všetko nájdete na Megaoblecenie.sk ...
 • Horoskopy : Horoskop na dnes, na zajtra, na týždeň, ehoroskop, zverokruh, čínsky a partnerský horoskop, numerológia, veštenie zadarmo, denný, týždenný a mesačný horoskop ...
 • Zaujímavosti : Zaujímavosti zo sveta, záhady sveta, ezoterika, na Megaoblecenie.sk ...
 • Ostatné : Vtipné obrázky, vtipy, citáty o láske, citáty o živote, video, fotky, zvieratá, foto, príroda , na Megaoblecenie.sk ...