NBC News zverejnila štúdiu, ktorá ukázala, že tieto detské obrúsky nie sú pre detskú pokožku vhodné. Výsledky testov ukázali, že sa desiatky detí museli potýkať so začervenaním, svrbením aj šupinatením kože po použití práve týchto obrúskov najrôznejších značiek.

Doktorka Mary Wu Chang, ktorá je spoluautorkou tejto štúdie tiež uviedla, že sa kožné reakcie objavili aj u jedného dospelého muža v Belgicku. Tento muž mal veľmi silnú kožnú reakciu práve na látku zvanú methylisothiazolinone, ktorá je obsiahnutá aj v obrúskoch.

58cd4df5a573d

Vzhľadom k tomu, že tieto reakcie sa objavujú u väčšiny detí, firmy, ktoré obrúsky vyrábajú, uvažujú o tom, že by túto látku z ich produktov úplne vyradili a ich cieľom bude látku nahradiť prísadou, ktorá bude pre ľudskú pokožku oveľa prirodzenejšia.

Doktorka Ellen Frankel tiež rodičom odporúča, aby nateraz detské vlhčené obrúsky vôbec nepoužívali, pretože obsahujú veľa chemických látok, s ktorými by detská pokožka nemala prísť do styku.

Ak sa Vám tento článok páči, môžete ho komentovať, diskutovať a budeme radi, ak ho budete zdieľať pre svojich známych. Robíme to s ochotou hlavne pre vás, našich fanúšikov. Nezabudnite nás podporiť kliknutím na LIKE 🙂