Príprava želatíny
Najprv je potrebné pripraviť si želatínu. To urobíte tak, že si pripravíte pohár vody o izbovej teploty a pridáte do nej želatínový prášok. Dobre premiešajte a nechajte tak 20 až 25 minút odstáť. Potom ju prelejte do hrnca a ohrejte na teplotu 70-80 ° C. V tomto bode si dajte pozor, aby želatína nedosiahla bodu varu. Akonáhle želatína dosiahne požadovanú teplotu, odstavte a nechajte vychladnúť na izbovú teplotu.

Príprava krému
Kyslú smotanu vyšľahajte s cukrom a vanilkou. Miešajte tak dlho, kým sa cukor úplne nerozpustí. Do takto pripravenej zmesi vmiešajte umyté ovocie. Väčšie ovocie, ako sú napríklad marhule alebo broskyne, nakrájajte na kúsky. Miešajte opatrne, aby ste mäkšie ovocie nerozbili.

Prepojenie oboch zložiek
Ďalším krokom je naliať do krému pripravenú želatínu. Dobre ju premiešajte. Možno sa vám bude zdať, že výsledná hmota je príliš tekutá. Nebojte sa, všetko pekne stuhne, keď necháte tortu odstáť cez noc v chladničke. Hmotu prelejte do tortovej formy. Ak chcete, môžete ju vyložiť potravinárskou fóliou. Ak vám zostalo ovocie, môžete ním ozdobiť vršok torty. Ovocie zamiešané do krému by malo byť v tortovej forme rozložené rovnomerne.

Podávajte!
Po stuhnutí torty ho oddeľte od tortovej formy nožom. Nakrájajte ho na jednotlivé kúsky a servírujte. Tortu ste mohli nechať stuhnúť aj v miske. V takom prípade hmotu od misky oddelíte tak, že misku na 10-15 sekúnd ponoríte do horúcej vody. Ovocná želé torta je veľmi chutná, rovnako tak osviežujúca! Sladkokyslé želé v ňom dobre korešponduje s kyslosťou ovocia.

Ak sa Vám tento článok páči, môžete ho komentovať, diskutovať a budeme radi, ak ho budete zdieľať pre svojich známych. Robíme to s ochotou hlavne pre vás, našich fanúšikov. Nezabudnite nás podporiť kliknutím na LIKE 🙂