Ako inzerovať ?

Kto môže pridať inzerát?

Na MegaOblecenie.sk – môžete pridať neobmedzené množtstvo inzerátov ako:

 1. Súkromná osoba = môžete inzerovať ako neregistrovaný alebo ako registrovaný (prihlásený) používateľ. Znamená to, že nie je potrebná registrácia.

 2. Obchodná spoločnosť = e-shop, príp. klasická obchodná spoločnosť podnikajúca pod IČO. Inzerovať môžete len ako registrovaný (prihlásený) používateľ. Pre týchto predajcov sú vytvorené sekcie Predajcovia/E-shopy resp. handmade predajcovia. Pridať inzerát môžete manuálne (pridávaním inzerátov na MegaOblecenie.sk), automatický import z vašej webstránky resp. e-shopu bude k dispozícii v najbližšej dobe.

Pridané inzeráty je možné topovať, čím zvyšujete svoje šance na rýchly predaj.

Ako sa registrovať?

Ak ste sa rozhodli inzerovať ako registrovaný používateľ, kliknite na odkaz "registrácia". Registrovaní používatelia môžu pod svojim kontom pridávať a editovať inzeráty a využívať služby Hromadnej editácie inzerátov.

 1. Neregistrovaní používatelia majú tiež možnosť pridávať inzeráty. Svoje inzeráty spravujú na základe zadaných kontaktných údajov (e-mailová adresa alebo telefónne číslo) a hesla.

 2. Registrovaní používatelia môžu vystupovať ako Súkromný inzerent alebo Firemný inzerent.

Používateľ registráciou v systéme MegaOblecenie.sk dáva súhlas na uverejňovanie vlastných kontaktov a identifikačných údajov (názov spoločnosti a adresa, IČO, DIČ, tel.číslo, webstránka, FB odkaz) pri svojich inzerátoch. Svoje údaje môžete spravovať po prihlásení v časti ´´Môj profil´´. ( DÔLEŽITÉ: meno predajcu si staroslivo vyberte, pretože neskôr ho nebude možné v editácii profilu zmeniť ).

Registrovaní predajcovia/E-shopy resp. handmade predajcovia môžu zvýhodniť svoju pozíciu v rámci zoznamu predajcov a taktiež topovať svoju vlastnú WEBstránku/E-shop a FB fanpage, ktorá bude pri ich profile zobrazená. Podmienky topovania profilu predajcov nájdete tu.

Ako pridať inzerát?

Inzercia na portáli MegaOblecenie.sk je bezplatná a môžete pridať neobmedzené množstvo inzerátov.

Inzerát podáte kliknutím na odkaz v hornom menu„ +Pridať inzerát “, ktorý je dostupný z každej podstránky MegaOblecenie.sk. Pridanie prebieha v 4 jednoduchých krokoch: (Povinné údaje sú označené *)

 1. Zaradenie inzerátu – najprv si zvolíte kategóriu, podkategóriu do ktorej chcete pridať svoj inzerát, potom stav (či sa jedná o nový alebo použitý tovar ) a nakoniec môžete označiť políčko handmade ( ak sa jedná o ručný výrobok ).

 1. Detail inzerátu – v tejto časti zadáte svoj inzerát.

  1. Názov inzerátu,

  2. Popis inzerátu,

  3. Cena ( môžete označiť cena dohodou / darujem ),

  4. Adresa webovej stránky ( zobrazí sa až po topovaní webstránky ) – nepovinný údaj

 1. Kontaktné údaje – doporučujeme po vyplnení skontrolovať vyplnené položky. Sú to dôležité údaje na to, aby vás mohol záujemca kontaktovať na správnu e-mailovú adresu, tel. číslo. Táto sekcia obsahuje:

  1. Meno ( Bude zobrazovať vaše meno pri každom inzeráte, ktorý ste pridali ),

  2. Email ( na túto adresu Vám budú doručované okrem reakcie záujemcov o Vašu ponuku taktiež systémové maily portálu MegaOblecenie.sk

  3. Lokalita ( okrem Slovenskej republiky dovoľujeme inzerovať aj predajcom zo susedných štátov: ČR, POL, HUN )

  4. Telefonický kontakt ( nie je povinný údaj )

  5. Heslo (musí obsahovať aspon 4 znaky),

  6. Logo/avatar (môžete vložiť svoje foto/logo) nie je povinný údaj.

 1. Fotky – v tomto kroku máte možnosť pridať fotky k svojmu inzerátu (max. 10 fotiek). Obrázok môžete pridať vo formáte *.jpeg; *.jpg; *.gif; *.png. Prvá fotka sa automaticky použije ako náhľad Vášho inzerátu (môžete meniť poradie fotiek – fotky presúvate potiahnutím fotografie na príslušné miesto). Pridaním fotiek zvyšujete záujem kupujúcich.

 1. Ukončenie/pridanie inzerátu – Pred pridaním inzerátu je potrebné prečítať si podmienky inzercie, pretože inzeráty, ktoré im odporujú môžu byť zmazané administrátorom. Administrátor si vyhradzuje právo zmeniť text inzerátu, prípadne kategóriu, do ktorej je inzerát zaradený. Po zaškrtnutí políčka so súhlasom podmienok ostáva už len tlačítko ODOSLAŤ – týmto krokom pridáte inzerát na portál MegaOblecenie.sk

  Pri podaní inzerátu dostane Používateľ e-mail s potvrdením o pridaní inzerátu a odkaz na konkrétny inzerát. E-mail je zaslaný na e-mailovú adresu uvedenú pri podaní inzerátu.

Automatický import pre firmy?

Automatický import z vášho E-shopu bude k dispozícii v najbližšej dobe.
(momentálne pripravujeme tento formát importu v podobe XML. )

Čo sa nesmie inzerovať?

Na portáli MegaOblecenie.sk je zakázané inzerovať:

 • tovary alebo služby nesúvisiace so zameraním portálu MegaOblecenie.sk,

 • audiotextové čísla a sms s osobitnou tarifikáciou,

 • inzeráty v inom ako Slovenskom jazyku alebo Českom jazyku (aj nespisovná Slovenčina)

 • zahraničné počítačové roboty,

 • bločky, faktúry,

 • web stránky obchodných spoločností a ich logá (okrem platených služieb)

 • služby zhodného obsahu ako je MegaOblecenie.sk,

 • nadmerné množstvo tovaru v 1 inzeráte - je možné inzerovať len 1 konkrétny produkt alebo

 • sadu, je však povolené ponúkať tovar v rôznych veľkostiach a farbách, pokiaľ sa jedná

 • o totožný product.

Ďalej je zakázané:

 • písať celé slová veľkými písmenami s výnimkou skratiek,

 • do názvu alebo textu inzerátu vkladať špeciálne znaky (@*#$%^&!?),

 • do názvu alebo do textu inzerátu vkladať www adresu,

 • pri pridaní fotiek k inzerátu pridávať orámované a inak zvýraznené fotografie, fotografie s logom alebo názvom firmy,

 • používať superlatívy a neoveriteľné tvrdenia (najlepšia kvalita, najnovšia technológia, najväčšia ponuka, ...),

 • vkladať formulu „viac info v e-maile“ alebo podobne, priestor pre text inzerátu je dostatočne veľký aby sa tam zmestil celý popis,

 • používať opytovacie, rozkazovacie a zvolacie vety,

 • - používať propagačné formuly (presvedčte sa osobne, tešíme sa na Vás,...),

atď., a iné, a podobne, resp. ich ekvivalenty.

Ako nájsť svoj inzerát?

Neprihlásení používatelia majú možnosť vložiť telefónne číslo, kód inzerátu alebo e-mailovú adresu (s ktorými boli inzeráty pridané) a po kliknutí na tlačidlo „Hľadať“ sa zobrazia všetky inzeráty obsahujúce zadané kontakty. Pre úpravu, vymazanie a iné úkony použite vaše heslo. Pokiaľ ste sa registrovali, Vaše inzeráty budú po prihlásení automaticky zobrazené. Pre ich úpravu, pozastavenie, vymazanie alebo topovanie použite buttony pod inzerátom.

Ako upravovať, vymazať svoje inzeráty?

V systéme MegaOblecenie.sk môžte svoje inzeráty meniť, dopĺňať, pozastavovať, obnovovať a vymazať kedykoľvek počas ich platnosti. Všetky úkony možno robiť po prihlásení v sekcii Moje inzeráty - pomocou tlačidiel (upraviť, zmazať, topovať/zvýrazniť) pri konkrétnom inzeráte. Pre neregistrovaných používateľov využite vyhľadávacie pole a pod vaším tel. číslom, emailovou adresou, prípadne kódom inzerátu nájdete svoje inzeráty a následne môžete vykonávať dalšie úkony s konkrétnym inzerátom.

Upraviť inzerát – je možné zmeniť všetky detaily inzerátu v postupných krokoch podobne ako pri pridávaní inzerátu.

Deaktivovať/Pozastaviť inzerát – táto operácia je dostupná len pre registrovaných a prihlásených používateľov, inzerát môžete deaktivovať ,,pozastaviť’’ a tým ukončiť jeho zverejnenie bez toho, aby bol úplne zmazaný. Inzerát môžete v budúcnosti opäť aktivovať obnovením, čím ho opakovane zverejníte.

Obnoviť inzerát – Obnoviť inzerát je povolené každých 24 hodín. Obnovením Vám bude aktualizovaný dátum pridania inzerátu a vylepšíte si tým taktiež pozíciu umiestnenia inzerátu.

Zmazať inzerát – po kliknutí na odkaz „zmazať“ bude váš inzerát zmazaný. Ak si prajete inzerát nezverejniť ale nevymazať, zvoľte radšej možnosť pozastavenia inzerátu.

Čas zverejnenia inzerátu
Inzeráty sú zverejnené 3 mesiace od dátumu vloženia. Pred skončením doby platnosti inzerátu vám bude e-mailom zaslané upozornenie na blížiaci sa koniec platnosti inzerátu. Obnovením inzerátu, ktoré je povolené každých 24 hodín zvýšite šancu na predaj tým, že sa aktualizuje dátum pridania inzerátu a taktiež sa zvýhodní pozícia inzerátu.

Zabudnuté heslo
Heslo je na portáli MegaOblecenie.sk potrebné pre prihlásenie registrovaných užívateľov, ale taktiež pre neregistrovaných užívateľov k úprave inzerátov. Ak ste heslo zabudli, kliknite v okienku na zadanie hesla v sekcii "prihlásenie" na odkaz „Zabudnuté heslo“. Ak ste pridali ku svojmu inzerátu e-mailovú adresu, bude vám do e-mailovej schránky doručené heslo, pomocou ktorého budete môcť vykonať požadovanú operáciu.

Topovanie

( je možné zvýhodniť pozíciu inzerátu, profil predajcu/e-shopu, handmade predajcu, zverejniť WEBstránku a FB fanpage )

Topovanie je možné vykonať kedykoľvek zakúpením neobmedzeného množstva topov. Znamená to zvýhodnenie pozície inzerátu, predajcu/e-shopu, handmade predajcu oproti ostatným ponukám. Ponúkame možnosť topovaním zobraziť vo svojom profile a taktiež priamo pri každom inzeráte svoju WEBstránku a taktiež FB Fanpage. Topovanie inzerátu znamená, že inzerát sa posunie pred ostatné (netopované) inzeráty a bude sa zobrazovať na popredných miestach v kategórii, ako aj vo výsledkoch vyhľadávania. Inzerát bude naviac označený onačením „MEGA“ počas celej doby topovania inzerátu.  Tieto pravidlá platia rovnako pre topovanie pozície profilu predajcov/eshopov a handmade predajcov

Topovanie inzerátu

- je možné aktivovať formou SMS správy alebo INTERNET BANKINGOM na obdobie minimálne 7 dní. Každá SMS bude topovať inzerát na 7 dní dopredu: ( pre príklad uvedieme ):

1 x TOP = 7 dní
2 x TOP = 14 dní
3 x TOP = 21 dní
4 x TOP = 28 dní (a podobne)

Poradie inzerátov určuje vyšší počet TOPOV na 1 inzerát
*AKCIA* Topované inzeráty budú zobrazené na našej FB fanpage *AKCIA*

Obdobie topovania inzerátu – začiatok aktuálneho topovania sa rovná dátumu aktivácie topovania. Koniec aktuálneho topovania je 7 dní od dátumu aktivácie topovania. Topovanie je možné aktivovať počas celého dňa (24 hodín).

Portál MegaOblecenie.sk Vás navedie priamo kliknutím na ‘’topovanie’’ pri inzeráte, prípadne na svojom profile. Čas aktivácie služby sa prepočíta presne na minúty, t.j. ak Používateľ topuje inzerát napr. na 7 dní a dostane spätnú SMS 1.8.2014 o 15:40, tak topovanie bude platné do 8.8.2014 15:40.

Ak bude odoslaná SMS v správnom tvare, bude po doručení spätnej SMS inzerát topovaný, ak je odoslaná SMS v nesprávnom tvare alebo používateľ nemá dostatočný kredit, inzerát nebude topovaný a používateľ dostane spätnú SMS s pokynmi, ktoré ma vykonať, aby mohla byť služba aktivovaná.

Ak bude Váš inzerát jediný topovaný, bude sa zobrazovať na prvej pozícii a ostatné (netopované) inzeráty ho nemôžu stanovenú dobu predbehnúť. Ak je topovaných inzerátov viac, ich poradie bude určené najprv podľa počtu topov na inzerát a ďalej podľa času aktivácie topovania inzerátu. Inzeráty, ktoré boli topované neskôr, budú umiestnené vyššie. Po uplynutí doby topovania sa inzerát automaticky zaradí medzi bežné inzeráty, pričom jeho dátum sa už nebude meniť.

Ak bude inzerát v čase aktivácie topovania už topovaný (viacnásobné topovanie), počet dní topovania sa spočíta (7 + 7 + 7 + ...). Ak je doba platnosti inzerátu kratšia ako obdobie topovania inzerátu, tak sa doba platnosti automaticky po aktivovaní služby predĺži o dobu topovania.

Cenník spoplatnených doplnkových služieb
Ceny doplnkových služieb sa odvíjajú od počtu odoslaných SMS. Pre aktiváciu doplnkových služieb môžte poslať neobmedzený počet SMS správ. Ceny sú uvádzané s DPH.

Cena topovania
Všetky topovania sú spoplatnené 1€ za každý TOP ( množstvo zakúpených topov nie je obmedzené ).

Topovanie profilu predajcu

- je možné aktivovať formou SMS správy alebo INTERNET BANKINGOM na obdobie 7 dní. Každá SMS bude topovať profil na 7 dní dopredu: ( pre príklad uvedieme ):

1 x TOP = 7 dní
2 x TOP = 14 dní
3 x TOP = 21 dní
4 x TOP = 28 dní (a podobne)

Poradie profilu predajcov určuje vyšší počet TOPOV na 1 profil.
*AKCIA* Topované inzeráty budú zobrazené na našej FB fanpage *AKCIA*

Obdobie topovania profilu predajcu – začiatok aktuálneho topovania sa rovná dátumu aktivácie topovania. Koniec aktuálneho topovania je 7 dní od dátumu aktivácie topovania. Topovanie je možné aktivovať počas celého dňa (24 hodín).

Portál MegaOblecenie.sk Vás navedie priamo kliknutím na ‘’topovanie’’ pri profile predajcu, prípadne na svojom profile. Čas aktivácie služby sa prepočíta presne na minúty, t.j. ak Používateľ topuje inzerát napr. na 7 dní a dostane spätnú SMS 1.8.2014 o 15:40, tak topovanie bude platné do 8.8.2014 15:40.

Ak bude odoslaná SMS v správnom tvare, bude po doručení spätnej SMS profil predajcu topovaný, ak je odoslaná SMS v nesprávnom tvare alebo používateľ nemá dostatočný kredit, inzerát nebude topovaný a používateľ dostane spätnú SMS s pokynmi, ktoré ma vykonať aby mohla byť služba aktivovaná.

Ak bude Váš profil predajcu jediný topovaný, bude sa zobrazovať na prvej pozícii a ostatné (netopované) profily predajcov ho nemôžu stanovenú dobu predbehnúť. Ak je topovaných profilov viac, ich poradie bude určené najprv podľa počtu topov na inzerát a ďalej podľa času aktivácie topovania profilu. Profily, ktoré boli topované neskôr, budú umiestnené vyššie. Po uplynutí doby topovania sa profil automaticky zaradí medzi bežné profily.

Ak bude profil predajcu v čase aktivácie topovania už topovaný (viacnásobné topovanie), počet dní topovania sa spočíta (7 + 7 + 7 + ...).

Cenník spoplatnených doplnkových služieb Ceny doplnkových služieb sa odvíjajú od počtu odoslaných SMS. Pre aktiváciu
doplnkových služieb môžte poslať neobmedzený počet SMS správ. Ceny sú uvádzané s DPH.

Cena topovania Všetky topovania sú spoplatnené 1€ za každý TOP ( množstvo zakúpených topov nie je obmedzené ).

Topovanie profilu pre zobrazenie WEBstránky a FB fanpage

- je možné aktivovať formou SMS správy alebo INTERNET BANKINGOM na obdobie 7 dní. Každá SMS bude zobrazovať WEBstránku a FB fanpage pri profile na 7 dní dopredu: ( pre príklad uvedieme ):

1 x TOP = 7 dní
2 x TOP = 14 dní
3 x TOP = 21 dní
4 x TOP = 28 dní (a podobne)

Obdobie topovania profilu predajcu so zobrazením WEBstránky a FB fanpage – začiatok aktuálneho topovania sa rovná dátumu aktivácie topovania. Koniec aktuálneho topovania je 7 dní od dátumu aktivácie topovania. Topovanie je možné aktivovať počas celého dňa (24 hodín).

Portál MegaOblecenie.sk Vás navedie priamo kliknutím na ‘’topovanie’’ pri profile predajcu, prípadne na svojom profile. Čas aktivácie služby sa prepočíta presne na minúty, t.j. ak Používateľ topuje inzerát napr. na 7 dní a dostane spätnú SMS 1.8.2014 o 15:40, tak topovanie bude platné do 8.8.2014 15:40.

Ak bude odoslaná SMS v správnom tvare, bude po doručení spätnej SMS profil predajcu topovaný, ak je odoslaná SMS v nesprávnom tvare alebo používateľ nemá dostatočný kredit, inzerát nebude topovaný a používateľ dostane spätnú SMS s pokynmi, ktoré ma vykonať aby mohla byť služba aktivovaná.

Ak bude profil predajcu v čase aktivácie topovania už topovaný (viacnásobné topovanie), počet dní topovania sa spočíta (7 + 7 + 7 + ...).

Cenník spoplatnených doplnkových služieb
Ceny doplnkových služieb sa odvíjajú od počtu odoslaných SMS. Pre aktiváciu doplnkových služieb môžte poslať neobmedzený počet SMS správ. Ceny sú uvádzané s DPH.

Cena topovania
Všetky topovania sú spoplatnené 1€ za každý TOP ( množstvo zakúpených topov nie je obmedzené ).

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás kontaktujte na e-mailovej adrese info@megaoblecenie.sk .